

3-048
€ 30,00 incl. btw
incl. btw
400 Pagina's, Z/W Afbeeldingen, 22x30cm, Hardcover, Duitstalig, 2003, Christian Suhr
Nutzfahrzeuge aus Werdau
Werdau, een van de interessantste locaties voor de automobielindustrie in Duitsland, verdient het al lang om in het juiste licht te worden gezet. Aan het einde van de 19e eeuw werd het bedrijf bekend om zijn wagenbouw en stapte uiteindelijk over op de productie van spoorwagons. Maar al snel bepaalde de auto het gezicht van de Saksische industriestad.
De eerste Duitse geheel stalen bus werd hier in serieproductie genomen. Bovendien werden al vroeg in de geschiedenisboeken aluminium bovenbouwen ontworpen. De naam "Schumann, Werdau" geniet nog steeds een uitstekende reputatie bij voertuig- en carrosseriebouwers. Werdau werd vooral bekend vanwege zijn meubelwagens, maar bouwde ook de eerste railbus en ambulances voor Auto Union. Bovendien was het bedrijf een tijd lang de belangrijkste producent van trolleybussen.
Er was geen enkele gerenommeerde Duitse fabrikant van bedrijfswagens - van Büssing tot Krupp en van Henschel tot Daimler-Benz - waarvan de chassis in Werdau niet van een grote verscheidenheid aan carrosserieën waren voorzien. Na de Tweede Wereldoorlog werd Werdau het centrum van de Oost-Duitse bedrijfswagenindustrie. Er werden experimenten uitgevoerd met stoommachines en de eerste bussen van de DDR en de inmiddels legendarische vrachtauto's H6, S4000-1 en G5 werden gebouwd. Tegenwoordig is op het monumentale fabrieksterrein in Werdau het gerenommeerde carrosseriebouwbedrijf Kögel gevestigd.