

4-222
€ 19,90 incl. btw
incl. btw
Citroën 2CV - Die Ente
112 pagina's, z/w- en kleurafbeeldingen, 17x24,7cm, harde kaft, Duitstalig, peter Kurze, Ulrich Knaack, 2020
Citroën 2CV - Die Ente
De eend - de auto van de individualisten
"Liberté - Vrijheid" was het motto van de eerste reclamecampagne voor de Citroën 2 CV. Hiermee beantwoordde autofabrikant Citroën aan de tijdgeest. Met zijn minimalistische vormgeving werd de eend al snel de typische auto voor studenten en individualisten. Want uiterlijk toen ze in een avontuurlijke hoek de bocht in leunde, zag elke chique limousine ernaast gewoon burgerlijk uit!
Dit geïllustreerde boek doet de hoogtijdagen van de kleine auto herleven:
Hoogbenig en bijna een cabriolet: de Citroën 2 CV
Tussen 1959 en 1992 werden in Duitsland meer dan een kwart miljoen exemplaren van de onmiskenbare "Duck" verkocht, omdat ze indruk maakten met hun unieke veercomfort en hoge geschiktheid voor dagelijks gebruik. Zelfs meubeltransport zou met een eend georganiseerd kunnen worden, omdat de banken eenvoudig te verwijderen waren. Dankzij het roldak kwamen zelfs cabrio-gevoelens naar boven in de zomer. In ruil daarvoor accepteerden de coureurs dat de motor van maximaal 29 pk op de berg snel zonder stoom kwam te zitten.
Met veel eigentijdse illustraties presenteert dit liefdevol vormgegeven boek het verhaal van een auto die meer kon dan alleen rijden: de Citroën 2 CV bood de mogelijkheid om stijl te tonen met zeer beperkte middelen!
Wanneer laatst besteld | december 2022 |